Sestra mojí sestry má prima sestru

Trávily jsme včera den převážně se sestrou. Po delší době; a bylo to moc příjemné. Vyrostla do inteligentní, vtipné, společenské slečny s dobrým vkusem, solidním rozhledem a zvrhlým smyslem pro humor, jejž máme společný a nerozumí mu nikdo jiný (zahrnuje různá nezdvořilá oslovení, bizarní grimasy, hlášky odkazující na společné zážitky apod.)
Šly jsme na procházku, společně obědvaly, diskutovaly o knihách, probíraly jejího milého, který pak večer přijel a strávila jsem hezký večer s nimi oběma v sestřině pokoji, povídáním, poslechem hudby, sestřiným balením k Balatonu a mou snahou o shánění dalších možností financování literárního časopisu a snahou uplácat si anotaci bakalářky.

Jsem moc ráda, že mám takovou sestru!!!

A jsem taky moc ráda, že má zrovna tohohle milého. Někdy si na něj stěžuje, někdy ho drbe za nerozhodnost, nepořádek v kuchyni, neschopnost se jasně a včas vyjádřit. Říkám si ale, že jí to naopak může pomoci se zbrklosti, nesoustředěnosti a zapomnětlivosti zbavit.

Ne že by mi později, když jsem šla spát, nebylo najednou líto, že jsem takovou dobu sama. Jistě, že se to vyrýsuje při setkání se spokojeným párem. Nesmí se tím ale člověk nechat strhnout, však štěstí může číhat za nejbližším rohem.

A teď zase nějakou dobu bez rodiny. Sestra poznamenávala, že já jsem hodně „z domu“, ona méně. Něco na tom je. Na vesnici mi je dobře, líp než na panelovém sídlišti a ve vydlážděných ulicích. Za přítomnosti rodičů mi ale dům začíná být těsný. Stálo by to hodně sil a ústupků, kdybych se teoreticky měla vrátit bydlet do hnízda.

(Zajímavé: u babičky to tak nevnímám ani po několika dnech. Když přijmu pomalejší, rozvláčnější tempo života svých prarodičů (a taky jejich chůze, samozřejmě 🙂 ), snesu se s nimi celkem dobře. Vida, mental note: už mají zavedený internet, mohu se tam tedy zase brzy na pár dní vydat, pracovní závazky tím neutrpí.)

Písnička od sester, které nejsou tak docela sestry.

Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

Milá Aranel,

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

  • Měsíc po měsíci

  • O čem se tu píše

  • Running Rhythms ******************************** Follow my blog with Bloglovin
  • Zadejte e-mailovou adresu a oznámení o Aranelině psaní se objeví v poště.

  • Co prošlo kolem

    • 159 795 kliků