Tramín červený

je bílý.
Rulandské modré je červené.
A Veltlínské zelené je taky bílé.
Možná tomu nerozumím, protože jsem z Čech. Ale nerozumím. Na světě je ještě plno záhad, které musím vyřešit. Už vím, že „výběr z hroznů“ neznamená, že vinař probírá jeden hrozen za druhým a na jednu stranu dává ty lepší, analogicky „výběr z bobulí“. Příčina těch barevných rozporů mi ale zatím zůstává utajena.

Nad tím prvním nápojem jsme se dnes potkali s kamarádem filmařem (jo, kamarádů, to já mám hodně). Řeč se nemohla dotočit jinam než ke vztahům. Je to zvláštní: naše zkušenosti se v něčem potkávají a častěji zase míjejí, a nenajde v tom člověk jinou spojitost, než že sem tam to určitým lidem vyjde a daleko častěji to jiným lidem nevyjde. Skoro mám pocit nepřímé úměry – čím víc toho člověk zná, tím míň toho o těchhle věcech ví. Aspoň já mám čím dál tím silnější pocit, že to není nic než alchymie.

A přemýšlím v babím létě, jestli je opravdu tak divné oblékat se podle počasí. Vyrazila jsem v sandálkách a tílku, je přece teplo a slunečno! Ale potkávám lidi v riflích, kabátech a keckách. Souhlasím, vloni 15. října sněžilo. Proč ale v teplotách kolem pětadvaceti naposledy s chutí neprovětrat letní příslušenství? Však z kabátů se pak nevybalíme až do dubna.

Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

komentáře 2

 1. Eva

   /  28.9.2011

  Kdybys potkala obří potící se kouli, tak to jsem já. Ono – obleč se letně, když jdeš do školy na brzo ráno a víš, že večer se nevrátíš dřív jak k půlnoci. Jo, pěkně jsem se včera proklínala, když jsem měla úplně mokrá záda (a to jsem měla tílko, kalhoty, baleríny a silonové ponožky) a moje nohy mi poděkovaly dalším množstvím puchýřů. Ale už se těším, až teploty klesnou na optimálních dvacet stupňů.

  Odpovědět
 2. Poslední odstavec – taky si říkám. Dneska jsem viděla lidi v kabátech. Asi si je koupili nový na novou sezónu a chtějí se s nimi ukázat. Nebo vědí, že budou venku až do večera, protože v noci se hrozně ochladí.

  Odpovědět

Milá Aranel,

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 • Měsíc po měsíci

 • O čem se tu píše

 • Running Rhythms ******************************** Follow my blog with Bloglovin
 • Zadejte e-mailovou adresu a oznámení o Aranelině psaní se objeví v poště.

 • Co prošlo kolem

  • 159 802 kliků