40 je to, 40!

Umyté nádobí, vyprané prádlo, přerovnané knížky, nalakované nehty, vytrhané obočí, nastrouhaný salát. Zkouškové v plném proudu, kdyby někdo pochyboval. A nepravidelná slovesa nelezou do hlavy a nelezou.

Večer jsem se ale stejně radši potkala s kamarádem filmařem (pokaždé znovu znejistím, v jakémže čísle to bydlí). Krásně se nám to sešlo, oba jsme v podobné fázi vztahů, zamilovanosti. Jen kamarád filmař na to jde úplně jinak. Telecí léta má za sebou, náhodných známostí si užil, vybouřil se asi už dost. A tak se krotí, drží se zpátky, pomaloučku slečnu poznává, nechává si odstup a čas. Nevyčetl mi, jak to dělám já – naopak, přiznal, že přijdou chvíle, kdy mi možná bude závidět. Dělá to ale jinak a taky si za tím stojí.

Ještě se budu muset chvíli zamýšlet nad skulinou, kterou našel v mém postoji „mluvím a jednám upřímně, přestože mě to občas samotnou vyděsí“: visí mi tam rozdíl mezi „spontánně“ a „upřímně“, který zatím nedostal v mém uvažování prostor. Přemýšlím o tom, co dělám, nejednám úplně na první dobrou. Stejně určitě víc než filmař riskuju, že ze vztahu zůstane jen pár hezkých nocí, že se někde něco skřípne. Jo. V posledních měsících jsem se to ale naučila považovat za hodnotu, historika jsem k sobě upřímně (spontánně?) chtěla. Kdyby ten vztah nevyšel, bude mi to hodně líto. Ty zážitky, které z něho už vyplynuly, si ale budu pamatovat jako krásné.
(Hm… tohle by chtělo ještě promyslet víc a naformulovat lépe. Tak za domácí úkol.)

Zaváhala jsem včera, jestli radši neprotáhnout rande s historikem a nějak to kamarádovi filmařovi nevysvětlit. Ovšem jsem samozřejmě ráda, že jsem to neudělala. Krásný večer to byl.

A pozor, mám nový objev: Kings of Convenience, norskou indie-rockovou kapelu. Na tuhle písničku začínáme taneční tréninky; kombinací Google, Last.fm, YouTube a Uložto se mi dvě jejich desky už ocitly v počítači a jedna i v uších. Těší mě to a usmívám se tomu, takže ano, to jsem já, to děvče, které poskakuje po eskalátorech v rytmu zachytitelném pouze do jejích uší a culí se přitom jako měsíček nad hnojem.

Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

Milá Aranel,

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

  • Měsíc po měsíci

  • O čem se tu píše

  • Running Rhythms ******************************** Follow my blog with Bloglovin
  • Zadejte e-mailovou adresu a oznámení o Aranelině psaní se objeví v poště.

  • Co prošlo kolem

    • 159 802 kliků