Inherentní diskriminace

Dnes to byla ta dvě uběhnutá kolečka, ráno bez snídaně se mi sportuje trochu hůř. Celý den docela příjemné naladění, drobné úkoly, pár e-mailů, sepisovat si text, číst Romea a Julii, podusit jablka, užírat dušená jablka, spíš odpočívat.

Když jsem se večer vracela do Prahy, i proto, že sestra potřebovala cosi dovézt, zavolal mi historik do rychlíku. Zase jsme se asi hodinu hádali, o postavení žen v pracovním prostředí, o kvótách pro vrcholné manažerky. Já jsem ta zelená, alternativní, multikulturní biofeministka, on hájí tábor euroskeptický, pravicově konzervativní, mírně šovinistický – kdybychom naše postoje chtěli hodně vyhrotit. Nakonec se ovšem ukázalo, že si celý ten vzrušený rozhovor dost užívá, že ho baví mluvit právě se mnou právě proto, že stojím někde jinde a jdu do sporu po hlavě. Tříbení názorů, potřeba argumentovat, nalézání přiléhavých příkladů. Brain exercise pro sobotní večer.

Jasně, mám to podobně. Ve skrytu duše se chválím, že si dokážu za názorem stát a vypracovala jsem se na celkem kultivovaně se vyjadřující diskutérku. Spojení z nadpisu jsem vymyslela sama! A takovéhle chvíle, takovéhle situace a takovéhle diskuse nad nepřímočarými tématy potřebuju k rozvoji, a nejenom ve vztahu.

Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

Milá Aranel,

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

  • Měsíc po měsíci

  • O čem se tu píše

  • Running Rhythms ******************************** Follow my blog with Bloglovin
  • Zadejte e-mailovou adresu a oznámení o Aranelině psaní se objeví v poště.

  • Co prošlo kolem

    • 159 803 kliků