Letný den

Včera dopoledne jsem se crcala s překladem článku o Puškinovi a Shakespearovi z angličtiny do němčiny. Jde mi to jak psovi pastva. A tak bylo vlastně fajn rozjet se na jednu na setkání s Berniem.

Chodili jsme po Letné, trochu zmokli, pak slezli pro kočárek, déšť zvládli v tramvaji, chodili po Letné s kočárkem, vrátili kočárek, jedli hrozně moc topinek, pak zatáhl jednu školu a druhou a Cilka slavila narozeniny – na Letné… a tak s Terry a Světlým a Tmavým a Luckou a Dceruškou na Letné, jedno, druhý, třetí, mezi prvním a druhým telefonát „no, já jsem byl s kamarádkou na Letný… no, pak jsme hlídali dítě… jo, teď, teď pojedu domů, jenom jsem byl ještě s kamarádkou.“ Tak s kamarádkou sledovat fireshow, s kamarádkou do sklepa, Terry v tramvaji ostala a já šla tam, kam nesmějí holky. Tentokrát přátelsky – vážně. Ruce kolem pasu byly maximum. A ráno kafe, čaj, vajíčka a Partička, a s grácií jsem zamávala tomu chlapci, co bydlí naproti.

Přeložila jsem ještě pár odstavců, osprchovala se, převlíkla. Jdu do školy, potkám ho na ulici. Jdu z němčiny, vytáhne mě na zmrzlinu. Dobrá byla, jahodovo-banánová, ale…

Trochu jsme si i povídali, vlastně hodně, ale trochu i o tom, co se děje. S tou současnou přítelkyní to taky tak zažil, jednu měl, najednou hormony lítaly, původní nechal, s novou si začal a asi jsou celkem spokojení. Ona víc zamilovaná než on. Ale má ji rád. Jednou by si ji třeba vzal. Líbím se mu, je z toho zmatený, ale rozum velí zůstat u té původní. To když říkal, byly asi dvě hodiny, jakože odpoledne. Aranelinej faktor X ho pak přiměl páchat ty ostatní věci, flákat školu a vůbec. Semtam zopakovat, že jsme fakt dobrý kamarádi.

Co na to Aranel? Nechci s ním teď být, protože
a) by z něj byl převozník, a to si nezaslouží. To si nezaslouží asi nikdo. Nechci zneužívat toho, že by mě někdo mohl převézt, chci se zase naučit být sama.
b) netoužím být destroyer vztahů.
c) nejsem zamilovaná. Ne teď a ne do něj. Prostě „to vono“ tam není. Nevylučuju, že se může vyvinout něco jiného a stejně kvalitního, ale teď fakt ne.
(c s čárkou: nepotřebuju být známá jako ta, co probírá jeden obor pěkně srdce za srdcem, to opravdu ne.)

Samozřejmě mi dělá dobře, když mi dává různými doteky a objetíčky najevo, že ho přitahuju, když mě zve na zmrzlinu a dělá mi snídani a je znát, že se se mnou nenudí, a tak. Ovšem že riskuju vyškrábání očí, je patrné. Týýýývole, se asi nudím, nebo co, a tohle tu ještě přeci nebylo, pletky se zadaným, no hurá. Nedochází mi to ještě až tak moc, protože onu slečnu prakticky neznám. Nicméně standardní to celé tedy není.

Trochu jsem ho v jednu chvíli i vylekala či urazila. To když jsem se zaradovala nad tím, že se přidá k Letné #3 – že třeba takhle s doprovodem ze sebe nebudu dělat trapnou k… prostě trapnou, před Světlým. Klaplo to, řekla bych, i když Bernie to trochu těžko překusoval. Což se mu nedivím. Rozhodně to ale nebyl jediný důvod, proč jsem ho zvala s sebou, to prostě pro celý ten krásný půlden, který mohl takhle luxusně prázdninově i skončit.
Překvapuje někoho, že mi Tmavý potvrdil, že ze mě má Světlý trochu obavy? Spíš asi každýho překvapuje, že to pořád ještě řeším. Cyklicky, vždycky ve chvilkách krize. Ale řeším, no. Sama nevím, odkdy se mi rozbouchává srdce z blonďáků.

Hlavně, Pánbůh mi pomáhej, ať zase někdo nechce, abych něco řešila za něj. Vidím mu snad do hlavy? No, ne. Promiňte, ale opravdu vám nemůžu objektivně radit, jestli chcete být se mnou, s někým jiným nebo sami. To musí každý vědět sám nejlíp. Jestli váháte, napište si to pěkně do seznamu, vzor máte o kus výš. Není nakonec tahleta váhavost jedním z příznaků omílané krize mužnosti?

Soundtrack logický, samozřejmý. Už to tu asi bylo, ale výstižnější a univerzálnější písnička skoro neexistuje.

… Things I do just make me laugh and make me wanna drink / I’d like to meet a madman who makes it all seem sane / To work out all these troubles and what there is to gain

Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

komentáře 3

  1. Vůbec si to nedokážu spojit s tou slečnou se kterou jsem se sešel. Jako bych byl s někým jiným :).

    Odpovědět

Milá Aranel,

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

  • Měsíc po měsíci

  • O čem se tu píše

  • Running Rhythms ******************************** Follow my blog with Bloglovin
  • Zadejte e-mailovou adresu a oznámení o Aranelině psaní se objeví v poště.

  • Co prošlo kolem

    • 159 800 kliků