Jako rys, či jako krtek?

Po několika letech se vracím ke kontaktním čočkám. Dva roky znovu tančím, víceméně v brýlích, ale začíná mi to nějak vadit. Vyrazila jsem do optiky, slečna povídala, že u toho musí být optometrista a kdesi cosi. Maminka doporučila jinou, šly jsme tam, změřili mě, dali dvě čočky a malý roztok, zkuste si to a zítra přijďte. Bez zálohy, ani číslo si na mě nenapsali. Čočky jsou prima, dalších šest bych sice dostala až příští týden, ale nejmíň na měsíc vystaráno a ty další z optiky neutečou. Obchod získal spokojenou zákaznici, která se ráda vrátí – so simple so good.

Mám ale zase jiný obličej, nezvyklý, méně výrazný a nejsem schovaná. Mám ovšem taky o další možnosti více, jak vypadat! Což se nejspíš změní zase na podzim, optometristka vrtěla hlavou (a já taky) nad tím,
že zas už vidím o půl dioptrie hůř. Chjo, další hranice pokořena. Vždycky to zrelativizuje Terry s brýlemi čtyřikrát silnějšími, stejně ale, kde to má konec?

Navíc jsem dnes ve městě přišla k zelené mini velikosti nula, ve které se pomalu nedá sednout a pepřák by se asi měl dodávat zdarma, ale nohy v tom nemám nejhorší, jo, těch sto jarních kilometrů. Vezmu si ji hned s sebou, ať má Ježek o čem přemejšlet. Například. Ba ne, prostě mi sluší, a tak nějak… kdy jindy, když ne teď?

Ještě necelou hodinu a pak už do Českého ráje, cesta příjemná je, dudlaj, dudlaj, dá. Moc se těším a ujišťuju se o tom s různými známými na gTalku i jinde. Jedeme na fesťááák, sice literární, ale počítá se! A ajťák mi sice přibalil první kus své diplomky, ke které si žádá korekturu, ale snad se to někam vleze, mezi opalovačku, pivo a zmrzlinu… vysvědčení rozdána, prázdniny, ty úplně opravdické, jsou tu! Aspoň na těch čtrnáct dní.

Písnička praštěná, ale lokálně odpovídající.

Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

Milá Aranel,

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

  • Měsíc po měsíci

  • O čem se tu píše

  • Running Rhythms ******************************** Follow my blog with Bloglovin
  • Zadejte e-mailovou adresu a oznámení o Aranelině psaní se objeví v poště.

  • Co prošlo kolem

    • 159 788 kliků